YENI TEKNOLOJI HABERLERI
Sony Xperia Z2 Sirius Özellikleri ve Fiyatı

Sony Xperia Z2 Sirius Özellikleri ve Fiyatı

Sony yeni üst düzey akıllı telefonunu Şubat ayında tanıtmayı hedefliyor. Dayanıklı ve su geçirmez özellikleriyle ön plana çıkan Sony’ler yeni modelleriyle de meraklılarının oldukça ilgisini çekiyor. Sony, Xperia Z2 Sirius ile yakın tarihte akıllı telefon piyasasını yeniden şekilendireceğe benziyor.

Sony Xperia Z2 Sirius Ön Kısım

Sony Xperia Z2 Sirius Ön Kısım

5.2inç büyüklüğünde Full HD bir ekranla üretilmesi beklenen cihazın görüntü kalitesi diğer telefonlara meydan okuyacak düzeyde.  MWC 2014 fuarında tanıtılması beklenen Z2 Sirius’un, Samsung Galaxy S5 ve HTC M8 en büyük rakip olacağı konuşuluyor. Qualcomm Snapdragon  8974AB işlemcisi ile  daha güçlü bir yapıya sahip olacak telefonda 3700mAh gücünde güçlü bir batarya ömrü bekleniyor. Sony böylece akıllı telefonların en büyük derdi olan batarya problemini güçlü bir bataryayla en aza indirgeyerek rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor. Çünkü kullanıcıların çoğu akıllı telefon alırken önce batarya gücüne bakıyor.

Sony Xperia Z2 Sirius

Sony Xperia Z2 Sirius

3GP LPDDR3 ram ile gelmesi beklenen telefonun işlemcinin bütün gücünü göstermesini sağlamasının yanı sıra, daha stabilize çalışmasını hedefliyor. 16GB depolama kapasitesine sahip olacak telefonun 32gb ve 64gb modellerinin olup olmayacağı ise henüz kestirilebilmiş değil.

Sony Xperia Z2 Sirius Kamera

Sony Xperia Z2 Sirius Kamera

Android 4.4.2 işletim sistemine sahip olacak telefonda, Android 5’in çıkması ile birlikte daha yüksek hızlarda çalışabileceği düşünülüyor. Telefonun bir diğer göze çarpan özellikleri ise kamerası. 20.7 megapiksellik bir kameraya sahip olacak telefonun 4K video kayıt desteği ve 1080P 60Fps video kayıt özelliği bulunuyor. Bu da telefonu adeta bir dijital kamera haline getiriyor.

Sony Xperia Z2 Sirius Arka Yüz

Sony Xperia Z2 Sirius Arka Yüz

Geliştirilmiş Sony arayüzüne sahip olacak telefonun hem daha pratik ve hızlı olması hemde çift hoparlör desteği sayesinde sesleri en az iki kat daha iyi verebilmesinin yolunu açıyor. Telefonun fiziksel özelliklerine değinecek olursak muhtemelen Z1 ile aynı boyutlara sahip olacağı düşünülebilir. Su ve toz geçirmezlik özelliğinin bu telefonda da mevcut olacağı ise kuvvetli bir ihtimal. Fiyatlarına da değinecek olursak eğer, telefonun ülkemizde vergilerle birlikte satışının 1500-2000 TL arasında olacağı söylenebilir.

Sony Xperia Z2 Sirius İncelik

Sony Xperia Z2 Sirius İncelik

Cevapla

Scroll To Top